Martin Brunner

Kapely / Projekty

MARTIN BRUNNER TRIO

Martin Brunner, piano
Rastislav Uhrík, kontrabas
Tomáš Hobzek, bicí
 

Martin Brunner Trio je kapela v klasickém obsazení jazzového tria, věnuje se však interpretaci výhradně vlastních originálních skladeb. Během své existence vystupovala na všech významných jazzových festivalech v České republice (JazzFest Brno, Jazz Goes To Town, Bohemia Jazz Fest, Jazz na Hradě, Jazz ve Slaném, Jazzinec Trutnov, Prague Jazz Week, Polička Jazz Festival Prague Proms...) a mnoha koncertech v České republice i v zahraničí (Paříž, Rotterdam, Afyon).

Původní složení tria Martin Brunner - Martin Kapusník - Petr Mikeš vzniklo na podzim roku 2007. V červnu 2009 vyšlo na Arta Records CD "Behind The Clouds" s devíti vlastními kompozicemi. Na podporu alba následovalo čtrnáctidenní tour po České republice v rámci "Jazz do regionů". Album bylo velmi úspěšné na trhu v Japonsku a v roce 2010 pak titulní skladba alba získala ocenění v soutěži pořádanou OSA a Bohemia Jazz Fest jako "Nejlepší jazzová skladba roku 2010" a byla provedena na pražském koncertě Bohemia Jazz Fest 13.7. Skladba „Behind The Clouds“ se také objevila na retrospektivním sampleru firmy Arta s názvem „Everybody Goes To Agharta“ vydaném v létě roku 2011.

Na podzim roku 2010 v triu dochází k personálním změnám: bubeníka Petra Mikeše střídá Tomáš Hobzek. V tomto složení se trio představilo například na koncertě z cyklu Jazz na Hradě a záznam koncertu vyšel na CD u firmy Multisonic; videozáznam je možné shlédnout v archivu webových stránek Jazzu na Hradě: http://www.jazznahrade.cz/ a podniklo druhé turné po České republice. Na jaře roku 2011 pak doplňuje současnou sestavu kontrabasista Rastislav Uhrík.  V březnu 2012 vyšlo druhé plně autorské CD "Still Warm To Touch", které bylo pokřtěno na koncertě v pražském Jazz Docku. Kmotrem byl jazzový klavírista a skladatel Karel Růžička.

Trio pravidelně vystupuje v pražských jazzklubech (JazzDock, U Malého Glena, Agharta Jazz Club, USP Jazz Lounge - U Staré Paní, Reduta Jazz Club). 

 


 

MARTIN BRUNNER TRIO & EPOQUE QUARTET: Morning Walks

David Pokorný, housle
Vladimír Klánský, housle
Vladimír Kroupa, viola
Vít Petrášek, violoncello
Martin Brunner, piano
Rastislav Uhrík, kontrabas
Tomáš Hobzek, bicí
 

Martin Brunner Trio & Epoque Quartet je jedinečným spojením jazzového tria se smyčcovým kvartetem. Jde o cyklus původních skladeb s názvem "Morning Walks" komponovaných přímo pro dané obsazení. Záměrem bylo vytvořit hudbu, kde smyčcový kvartet nebude plnit doprovodnou úlohu k jazzovému triu, ale všechny nástroje budou mít stejnou důležitost. Skladby jsou inspirovány soudobým jazzem i vážnou hudbou. Premiéra cyklu se uskutečnila v říjnu 2012 v pražském klubu Jazz Dock a její uskutečnění bylo podpořeno OSA a Nadací Život umělce. Skladba dále zazněla například na Jazz Festu v Brně, Bohema Jazz Festu v Praze, Jazz Goes To Town 2014 v Hradci Králové,  a v Pardubicích 26.4.2013, kdy byl koncert zaznamenán rozhlasem a vysílán na ČRo Vltava a pod hlavičkou Evropské vysílací unie (EBU) také jako součást prestižní řady jazzových koncertů do Evropy. CD "Morning Walks" vyšlo v prosinci 2013 na labelu Animal Music. Kmotrem CD na jeho křtu byl pianista a skladatel Matej Benko. 

 


 
 

PRAGUE SIX & CONCEPT ART ORCHESTRA (projekt Štěpánky Balcarové)

PRAGUE SIX: Jan Jirucha, Luboš Soukup, Štěpánka Balcarová, Tomáš Sýkora, Vít Křišťan, Martin Brunner

Vedoucím projektu, organizátorem a tvůrcem myšlenky je trumpetistka a skladatelka Štěpánka Balcarová, která v roce 2014 spojila šest současných jazzových muzikantů a skladatelů v tzv. "Prague Six", aby vytvořili obsáhlý program pro jazzový orchestr Concept Art Orchestra. Skladby byly uváděny na sérii koncertů v pražském klubu Jazz Dock a všechny tyto koncerty byly zaznamenávány Českým rozhlasem. Byly také součástí programu EBU ve spolupráci s Českým rozhlasem  dále se objevují na dalších koncertních vystoupeních orchestru (Jazz Goes To Town). CD Concept Art Orchestra s názvem "The Prague Six", které obsahuje po jedné skladbě od každého skladatele, vyšlo v červnu 2015 na labelu Animal Music. Album získalo v roce 2016 hudební cenu Anděl v kategorii Jazz & Blues.

V prosinci 2016 byl představen Vánoční program originálních písní a úprav vánočních koled. Zpíval Dan Bárta, Marta Kloučková a Štěpán Janoušek.

 

 
 
 

 

VLADIMÍRA KRČKOVÁ & MARTIN BRUNNER

Vladimíra Krčková, zpěv
Martin Brunner, piano
 

Komorní písně pro zpěv a klavír. Autorské skladby Martina Brunnera komponované na anglické básně Vladimíry Krčkové. Hodinový program zazněl například na Festivalu v Boskovicích v červenci 2013.

 

 

 

 

© Martin Brunner 2011 - 2019 | Designed by itechs.cz